Programma

Zaterdag 15 december 20.15 uur

  Borodin Quartet  ©  Photography Ny Che Goyang Aram Nuri Arts Center

Borodin Quartet © Photography Ny Che Goyang Aram Nuri Arts Center

Openingsavond festival

Borodin Quartet

Mjaskovsky Strijkkwartet nr.13, op. 86 in a

Svetlanov Lyrische wals voor strijkers

Wolf Italiaanse Serenade in G, voor strijkkwartet

Borodin Strijkkwartet nr. 2 in

 

HERMITAGE KERKZAAL

  Nieuwe Keizersgracht 1, Amsterdam

Nieuwe Keizersgracht 1, Amsterdam


 

Zondag 16 december 13.00 uur

 Medtner Fragment

Medtner Fragment

MusicPaintingLIVE

Reinis Zarins (piano)

Maryleen Schiltkamp (music painter)

Sofia Goebajdoelina Chaconne

Nicolaj Medtner Sonate Reminiscenza Op.38 No.1

Dmitri Sjostakovitsj Preludes & Fugae Op.87 No.24

Alexandr Scrjabin Sonate Op.64 No.7

 

HERMITAGE KERKZAAL

  Nieuwe Keizersgracht 1 , Amsterdam

Nieuwe Keizersgracht 1, Amsterdam

 

Zondag 16 december 14.45 uur

  Olga de Kort

Olga de Kort

Neoclassicisme en Russische muziek

Lezing door de musicologe Olga de Kort

Gratis toegankelijk op vertoon van een kaartje voor één van onze concerten op zondag 16 december.

 

HERMITAGE KERKZAAL

  Nieuwe Keizersgracht 1, Amsterdam

Nieuwe Keizersgracht 1, Amsterdam

 

Zondag 16 december 15.30 uur

  Maya Fridman

Maya Fridman

 

HERMITAGE KERKZAAL

  Nieuwe Keizersgracht 1, Amsterdam

Nieuwe Keizersgracht 1, Amsterdam

 

Zondag 16 december 20.15 uur

  Rosanne Philippens © Photography by    Marco Borgreve

Rosanne Philippens © Photography by Marco Borgreve

 

HERMITAGE KERKZAAL

  Nieuwe Keizersgracht 1, Amsterdam

Nieuwe Keizersgracht 1, Amsterdam

 

Maandag 17 december 20.15 uur

  Florence, Italy

Italiaanse motieven in Russische muziek

Borodin Quartet, Alexander Buzlov (cello), Mikhail Zemtsov (altviool), Olga Pashchenko (piano), Anna Azernikova (sopraan), James Oesi (contrabas), Babylon Quartet

Glinka Variaties op de thema van Bellini (piano solo)

Glinka Divertimento Brilliante op de themas van Bellini La Sonnambula

Tsjaikovski Sextet Souvenir de Florence

 

HERMITAGE KERKZAAL

  Nieuwe Keizersgracht 1 , Amsterdam

Nieuwe Keizersgracht 1, Amsterdam


Woensdag 19 december 20.15 uur

  Nikolai Lugansky

Nikolai Lugansky

Lugansky-Rusland versus Frankrijk

Nikolai Lugansky (piano)

Debussy

Rachmaninov

Scrjabin

 

MUZIEKGEBOUW

  Piet Heinkade 1  Amsterdam

Piet Heinkade 1
Amsterdam


Donderdag 20 december 20.15 uur

  F.W. Murnau Tartüff (1925)

F.W. Murnau Tartüff (1925)

Tartüff: concert bij stomme film 1925

Komedie van filmmeester F. Murnau

Olga Pashchenko (piano)

Jed Wentz (partituur)

Liszt, Mendelssohn. Scrjabin

 

UILENBURGERSJOEL

  Nieuwe Uilenburgerstraat 91, Amsterdam

Nieuwe Uilenburgerstraat 91,
Amsterdam


Zaterdag 22 december 13.00 uur en 15.00 uur

  Frank Groothof © Photography by    Ede Stad

Frank Groothof © Photography by Ede Stad

Familieconcert: Notenkraker

Frank Groothof (verteller), jonge virtuozen uit Rusland en Nederland o.l.v. Mikhael Khokhlov

P. Tsjaikovski (arrangement V. Yusjin)

 

AMSTELKERK

 Amstelveld 10, Amsterdam

Amstelveld 10, Amsterdam